Kviesdami studijuoti ir gyventi suvienijo jėgas: „Kaunas tau limpa!“

Svarbiausios | 2023-05-08

Keturios Kauno aukštosios mokyklos ir ekonominės plėtros agentūra „Kaunas IN“ pasirašė susitarimą, kuriuo suvienijo jėgas kviesdamos būsimus studentus įgyti išsilavinimą šiame mieste. Tai – pirmasis atvejis Lietuvoje, kai vieno miesto aukštosios mokyklos siekia kartu didinti jo patrauklumą.

Susitarimą pasirašė Kauno technologijos universitetas (KTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Kauno kolegija (KK), Kauno technikos kolegija (KTK) bei ekonominės plėtros agentūra „Kaunas IN“.

„Globaliame pasaulyje žmonės turi platų pasirinkimų spektrą: kur gyventi, kur studijuoti, kur dirbti. Tokioje aplinkoje tik veikdami kartu galime užtikrinti Kauno konkurencingumą ir atspindėti geriausias mūsų miesto puses bei jo siūlomas sąlygas, atitinkančias jaunų žmonių poreikius“, – sakė „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.

Primins, kuo patrauklus Kaunas

Ryškūs ir stilingi – tokie yra šiuolaikiniai jaunuoliai, todėl jų dėmesį ketinama atkreipti būtent drąsia, jaunatviška reklamos kampanija. Jos metu Kauno kaip studijų miesto patrauklumas bus atskleistas per keturias sritis: studijų aplinkos, kultūros, maisto ir gėrimų bei aktyvaus laisvalaikio. Startuojančios kampanijos šūkis – „Kaunas tau limpa!“, jos veidu pasirinkta ryški žalia spalva bei jaunimo mėgstami lipdukai. 

Kaip teigia KTU rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka, šiandien Kaunas tapo tuo miestu, kuris turi daug ką pasiūlyti, pirmiausia įvairias ir kokybiškas studijų programas, naujausią mokslo bazę bei infrastruktūrą.

Gražvydo Jovaišos nuotr.
Gražvydo Jovaišos nuotr.

„Kaunas visada buvo vadinamas studentų miestu ir tikrai ne veltui. Mes galime didžiuotis ne tik besikeičiančia miesto aplinka ar infrastruktūra, bet ir nuolatiniu studentišku šurmuliu, akademinių ir kultūrinių renginių gausa, galiausiai – aukštųjų mokyklų vienybe. Iškilmingai paminėję Lietuvos universiteto šimtmetį, mes toliau ieškome bendradarbiavimo galimybių siekdami bendro tikslo – pakviesti būsimus studentus savo ateitį kurti Kaune“, – sako KTU rektorius prof. dr. E. Valatka.

VDU rektorius prof. dr. Juozas Augutis antrina, jog Kaunas studentus sėkmingai pritraukti gali ir kultūros gyvumu, renginių, spektaklių ir koncertų gausa.

„2022-aisiais Europos kultūros sostine tapęs Kaunas sukvietė tūkstančius svečių iš visos Lietuvos, pristatė garsiausius pasaulio menininkus ir iškėlė aukščiausio lygio kartelę, į kurią nuo šiol lygiuojasi visi renginiai ir festivaliai. Kauno bienalė, šiuolaikinio šokio festivalis „AURA“, „Kaunas Jazz“, parodos M. K. Čiurlionio ir Kauno miesto muziejuose bei meno galerijose, spektaklių premjeros net šešiuose teatruose, įvairios kitos meninės akcijos ir iniciatyvos – Kaunas išties pilnas kultūros. Tai patirti galima vien vaikštant miesto gatvėmis ir žavintis modernistine Kauno architektūra, įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą“, – vardija prof. dr. J. Augutis.

Skaniems vakarams ir aktyviam laisvalaikiui

Tuo metu Kauno technikos kolegijos direktorė dr. Lina Girdauskienė abiturientus kviečia „paskanauti“ Kauno. „Renkant geriausius ir lankytojų mylimiausius restoranus, sąrašuose visuomet turime ryškių Kauno restoranų. Mūsų mieste savo skonio receptorius galima išlavinti įvairių šalių virtuvių kavinėse ir restoranuose. Čia savo mylimą nišą ras visi: nuo eksperimentinės, molekulinės virtuvės gerbėjų, iki meksikietiškų ar itališkų skonių mėgėjų – jau nekalbant apie visiems Lietuviams brangius gigantiškus cepelinus. Vis dėlto, kiekvienas būsimas studentas pažintį su gastronominiu Kaunu turėtų pradėti ragaudamas legendinių spurgų“, – pataria dr. L. Girdauskienė.

Kauną pamėgti turėtų ir aktyvaus laisvalaikio entuziastai, kurie, anot Kauno kolegijos direktoriaus Pauliaus Baltrušaičio, mieste taip pat ras sau tinkamų užsiėmimų.

„Daugiau nei 130 km dviračių takų, gausybė viešųjų erdvių su tinkamai išvystyta infrastruktūra, žaliuojantys parkai. Vienas jų – Ąžuolynas – netgi yra didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas visoje Europoje. Vandens sporto mėgėjai kviečiami apsilankyti miesto baseinuose ar išbandyti pasiplaukiojimą trijose upėse ir didžiulėse Kauno mariose. Galiausiai, apsilankymas „Žalgirio“ arenoje skanduojant su mūsų žaliai-baltais sirgaliais – įsimintina akimirka kiekvienam krepšinio mėgėjui“, – kviečia P. Baltrušaitis.

Gražvydo Jovaišos nuotr.
Gražvydo Jovaišos nuotr.

Daugiau informacijos – naujoje svetainėje

Ryškia kampanija ir lipdukais Kaunas jau kviečia būsimus studentus atvykti studijuoti ir palikti ženklą Kaune savo idėjomis ir veikla. Jau pradėjo veikti speciali projekto interneto svetainė https://www.studijuokkaune.lt/, kurioje bus skelbiamos naujienos, Kauno aukštųjų mokyklų alumnų sėkmės istorijos, taip pat aukštųjų mokyklų atstovams bus galima užduoti rūpimus klausimus apie studijas Kaune.

Pranešama, kad būsimiems studentams Kauną pristatanti kampanija aktyviausiai vyks vasarą, prašymų priimti į aukštąsias mokyklas pildymo ir pateikimo metu. Dėmesio sulauks ir abiturientų tėvai bei mokytojai. Studentų pritraukimo kampaniją „Kaunas tau limpa!“ koordinuoja Kauno miesto investicinės aplinkos gerinimo, turizmo ir tarptautinės rinkodaros agentūra VšĮ „Kaunas IN“. Prie šios kampanijos prisidėjo KTU, VDU, KK, KTK.

Daugiau informacijos naujoje svetainėje

Ryškia kampanija ir lipdukais Kaunas jau kviečia būsimus studentus atvykti studijuoti ir palikti ženklą Kaune savo idėjomis ir veikla. Jau pradėjo veikti speciali projekto interneto svetainė www.studijuokkaune.lt, kurioje bus skelbiamos naujienos, Kauno aukštųjų mokyklų alumnų sėkmės istorijos, taip pat aukštųjų mokyklų atstovams bus galima užduoti rūpimus klausimus apie studijas Kaune.

Pranešama, kad būsimiems studentams Kauną pristatanti kampanija aktyviausiai vyks vasarą, prašymų priimti į aukštąsias mokyklas pildymo ir pateikimo metu. Dėmesio sulauks ir abiturientų tėvai bei mokytojai. Studentų pritraukimo kampaniją „Kaunas tau limpa!“ koordinuoja Kauno miesto investicinės aplinkos gerinimo, turizmo ir tarptautinės rinkodaros agentūra VšĮ „Kaunas IN“. Prie šios kampanijos prisidėjo KTU, VDU, KK, KTK.